Saharyjski off-road dawną trasą karawan

Czas wycieczki: 7 noclegów – 8 dni

(program jest dostępny z hotelami w wersji „lux” oraz w wersji zwykłej)

Zapraszam na wyprawę na Saharę, w moje ulubione rejony Maroka, szlakiem, po którym wędrowały jeszcze na początku XX wieku wielbłądy objuczone towarem.  Szły z Sahary, zatrzymywały się w specjalnych zajazdach zwanych „fundukami” , docierały na ogromy targ do Marrakeszu i kończyły w portowym mieście Mogador teraz nazwanym Essaouira.

Przemierzamy ten szlak luksusowym samochodem terenowym Toyota Prado, ale też wjedziemy na czubek wydmy na tajemniczo uśmiechniętych wielbłądach, aby podziwiać bezkres pustyni o zachodzie słońca Poznamy mieszkańców Maroka z różnych plemion, ich kolorową kulturę i kuchnię.

Zabiorę Was w podróż przez rejony związane z handlem transsaharyjskim, pojedziemy szlakiem, którym do lat 30 XX wieku przeprawiały się wielbłądy objuczone towarem. Poczujemy magię gór! Pokaże Wam jak wyglądały „hotele” dla wielbłądów. Zaprowadzę do kazb ( zamków z gliny), oraz zajrzymy do ufortyfikowanych ksarów ( wiosek ) . Zapoznam Was z ciemnoskóry mieszkańcami tych rejonów, skosztujmy jak smakują daktyle ( saharyjski afrodyzjak) i opowiem w cieniu palmy o leczniczej muzyce tego ludu. Posłuchamy szumu palm w ciągnącym się ponad 100 km gaju …

Jest to też trasa, związana z wieloma znanymi filmami wyświetlanymi na dużym ekranie, zdradzę gdzie robiono zdjęcia i do jakich filmów 🙂 Będziemy w tych samych miejscach gdzie słynni aktorzy.

Oprowadzę Was też po miejscu wpisanym na listę U.N.E.S.C.O. czyli wsi Ait Ben Haddou rozsławianej m.in. przez film „Gladiator”.

Razem powędrujemy na Saharę, na wydmy pisakowe Chigagga, dowiemy się ile dni trzeba było pokonać aby dotrzeć do Timbuktu po złoto? Poczujmy wielkość pustyni…posłuchamy ciszy  przekonamy się że pustka może być ciekawa i policzymy spadające gwiazdy. Poznamy niebieskich mężczyzn ludzi pustyni

Na koniec poddamy się tętniącej energią fali Marrakeszu i pobuszujemy po niekończącym się targowisku czyli „souk” a w ostatni dzień nasze emocje ukołysze Atlantyk i odpoczniemy nad oceanem w komfortowej marokańskiej willi

Atrakcje podczas wyprawy na Saharę:

 

 • Muzyka palm w oazie
 • Muzyka ludzi którzy osiedli się teraz w Maroku a dawniej wędrowali jako niewolnicy w karawanach, muzyka lecznicza, oczyszcza duszę i ciało.
 • Zapachy i kolory o których istnieniu zapomnieliśmy żyjąc w wielkich betonowych miastach 
 • Wędrówka w karawanie na wielbłądach na zachód słońca, w wersji lux z piknikiem i schłodzonym szarym marokańskim winem 🙂
 • relaks w marokańskim SPA czyli hammamie
 • nauka parzenia herbaty na Saharze, mocnej jak życie … „musi się spienić jak piwo :)” 
 • piknik na Saharze
 • zamieszkałe wioski z gliny w oazach i kazby czyli stare zamczyska
 • off orad byłą trasa Paryż – Dakar

Na pustyni każdy możne odnaleźć coś dla siebie, ale może i fatamorganę i miraże i zatopionego Titanica na słonym wyschniętym już jeziorze, które przejedzmy naszym samochodem! Przygodo witaj !

 • Najwyższe góry Maroka – Atlas Wysoki – kolorowy jak dywany utkane przez tubylki
 • zwiedzanie Marrakeszu

„otwieramy sekrety Marrakeszu ” 

 • lot balonem nad Marrakeszem o wschodzie słońca w wersji lux na zamówienie
 • kolacja w najsłynniejszej z racji znakomitej kuchni restauracji w Marrakeszu z muzyką na żywo – w wersji lux
 • zwiedzanie biało niebieskiego miasta Essaouira, najstarszego portu , miasta artystów
 • odpoczynek nad Oceanem w małej marokańskiej wiosce z Berberami i znakomite ryby na kolacje prosto z oceanu 

Noce będą piękne... czyli Twoje zakwaterowanie podczas wyprawy na Saharę: 

 • luksusowy zamek czyli kazba z gliny. W miejscach takich niegdyś mieszkali zarządcy danego regiony, lub też zatrzymywali się na nocleg bogaci kupcy. My też spędzimy tu noc, zatrzymamy się aby odpocząć w luksusowo urządzonych komnatach w samym sercu oazy. Nocleg dla miłośników sztuki, piękna , lokalnych klimatów. Poczujesz się jak Pasza lub tajemnicza dama dworu .
 • namiot saharyjski – każdy z nas jest nomadem , wędrującym przecież za pracą, często jednak zabieramy ze sobą za duży bagaż i śpimy w betonowych domach. Zobacz jak wygląda życie nomadów na pustyni, spędzisz noc w specjalnie dla Ciebie przygotowanym biwaku pośrodku tajemniczych wydm na Saharze, namioty są w wersji luksusowej z łazienką w środku , wygodnym łóżkiem, prywatnym tarasem lub w wersji zwykłej ze wspólną łazienką . Przy wycenie programu proszę o informacja jaka opcja noclegu: lux lub zwykła 
 • Oberża – dawniej dom mieszkalny pośrodku wioski teraz kameralny hoteli z domową atmosferą, skromnie czysto, lokalny folklor!
 • riad czyli dom z patio i ogrodem oraz tarasem wypoczynkowym na dachu oaza w gwarnym Marrakeszu, wystarczy wejść do środka i zaszyć się w salonach. Zycie toczy się na dachu 🙂 Okna pokoi wychodzą na patio wewnątrz domu, nie na ulicę.
 • Komfortowa willa zaprojektowana ze smakiem w centrum miasta nad Oceanem 

Wyżywienie podczas wyprawy na Saharę:

Na całej trasie będziesz mógł zakosztować lokalnych przysmaków kuchni marokańskiej, w każdym miejscu będą inne smaki, każdy posiłek jest przygotowany dla Ciebie na moje specjalne zamówienie, kuchnia jest zdrowa, często z ogrodów właścicieli hoteli, uprawy ekologiczne, dojrzewające w cudnym słońcu Maroka.

W programie mamy 7 noclegów ze śniadaniami i z kolacjami (w wersji lux na Saharze all inclusive czyli lunch i piknik plus do tego wszystkie napoje alkoholowe i bez wliczone w cenę. )

Wybierz swoją wersję programu.

Cena:

Aby wycenić program proszę o informację:

 • jaką wersję noclegów wybieracie
 • ile osób liczy grupa
 • w jakim terminie będzie przylot

 

Zapraszam do kontaktu:

 

Chcesz otrzymywać informacje na temat wypraw?
Zapisz się do newslettera

Kontakt

„Martinitours” Martyna Łukasiak

Regon 241110450
Licencja pilota wycieczek nr 4550

[instagram-feed user="martyna_lukasiak"]

© Copyright by Martyna Łukasiak 2019   —   Projekt i realizacja  KR