Warsztaty w Maroku

Więcej Spokoju,
Więcej bezpieczeństwa,
więcej miłości

Tworzę i żyję w harmonii
- a nie walczę o przetrwanie

Spokój, wewnętrzna harmonia, poczucie wolności - transformacja: przejście ze stanu walki o życie do etapu bezpiecznego kreowania życia.

Spokój, wewnętrzna harmonia, poczucie wolności - transformacja: przejście ze stanu walki o życie do etapu bezpiecznego kreowania życia.

Będzie to podróż, nie tylko po najbardziej egzotycznych zakątkach tego kraju, ale też podróż w głąb siebie, po nieznanych, zapomnianych miejscach w nas. Spotkamy się ze sobą, ze swoim Prawdziwym Ja, Boskim Ja – tą twórczą częścią siebie – którą zapomnieliśmy, oduczyliśmy się jej przez życie w systemach.

Zakosztujecie też znakomitej kuchni. Kucharze na nasze specjalnie zamówienie będą okrywać przed Wami tajniki kuchni marokańskiej, używając tylko zdrowych lokalnych produktów. Bez ulepszaczy i sztucznych dodatków! Posiłki będą wegetariańskie. 

Każdy nocleg będzie tak przemyślany, aby wypocząć w eleganckich i zgodnie z naturą zbudowanych miejscach noclegowych, ale też aby – przy okazji – poznać lokalną sztukę.

Podczas tej wyprawy, udamy się na m.in. na pustynię, gdzie będziecie mogli połączyć się z wiatrem i poczuć w sobie nieskończoność i brak ograniczeń, nad Oceanem zaś wyjść poza swoje lęki, odświeżyć ciało i ducha w wodzie i na dzikich plażach.

Termin warsztatów: 10- 17.05. 2020

Kim Jesteśmy?

Sylwia i Martyna - autorki projektu

Sylwia Wodzień

Trener rozwoju osobistego i biznesowego

Jestem trenerem rozwoju.

Pracuję od lat z ludźmi i pomagam im wyjść z tego zaklętego koła stresu, przymusu, a wręcz czasami walki o życie.

Zapominamy czym jest tak naprawdę życie w wirze dnia codziennego. Czasami tak bardzo się w to wkręcamy, że nie zwracamy już uwagi na to kim jesteśmy – a mianowicie: wrażliwymi, twórczymi istotami.

Sama przeszłam wiele bolesnych transformacji w życiu – i osobistym i zawodowym. Przez 15 lat zbieram wiedzę, doświadczenie i mądrość i od innych cudownych ludzi i z życia i z pracy aby pomagać ludziom wyjść z tych trudnych emocji, sytuacji w których potrafimy utknąć, aż czasami nas śmierć nie rozłączy.

Przeprowadzam transformacje i osobiste i te zawodowe. Pracuję też w firmach – szkolę ludzi, pomagam im lepiej żyć, skuteczniej działać, a przede wszystkim współpracować.

Zapraszam do tej cudownej podróży, jaką daje Nam odkrywanie, a nie odtwarzanie siebie.

Martyna Łukasiak

Martinitours - wyprawy do Maroko

Nazywam się Martyna Łukasiak, przyjaciele mówią na mnie Martini. Mieszkam w Maroku i realizuję swoją pasje, bo moja praca to moja pasja 🙂 Organizuję mniej lub bardziej nietypowe wyprawy po tym kraju.
A kim jestem ?
Wolną kobietą wędrująca po tej czerwonej ziemi jaką ma Maroko, trochę szalonym rudzielcem z poczuciem humoru, miłośniczką ciszy i muzyki, natury, pięknych miejsc w Maroku, niezniszczonych ręką człowieka, pięknych przedmiotów i niebanalnej architektury, którą lubię odkrywać w Maroku i wam pokazywać na moich wyprawach.
Maroko jest zbyt piękne, aby go zwiedzać byle jak, sztampowo – korzystając z powielających się programów kopiowanych z internetu – stad mój pomysł na autorskie wyprawy, które realizuję od 2010 roku, pokazując moim klientom miejsca, gdzie często sam diabeł mówi dobranoc.

Moje wyprawy, są tylko dla Ciebie, tak abyś mógł jak najwięcej odkryć podczas podróży tego, co ważne  i zabrać w sercu. Nie mijasz – doświadczasz, poznajesz, smakujesz.

Plan warsztatów

Dzień 1

Przylot do Marrakeszu – transfer z lotniska 20 km na marokańską wieś za Marrakeszem, do miejsca w którym można zregenerować siły po przylocie, zobaczyć zwykłe życie jakie się toczy poza gwarnym centrum miasta.
Miejsce w którym będziemy się gościć, jest wybudowane w harmonii z naturą. To pięknie urządzony zamek z gliny w ogrodzie pełnym drzew cytrusowych i oliwnych, z basenem, w którym będziesz mógł zregenerować siły po przylocie.

W dniu pierwszym lunch w ogrodzie. Odpoczynek.

Wieczorem kolacja, czyli typowe smaki regionu, m.in. warzywa duszone w glinianym garnku zwanym „tajine”. Jedzenie pochodzi od lokalnych rolników i z ogrodu właścicielki kazby.

Warsztaty 
Zaczynamy przygodę:
zapoznanie się z programem i pierwsze kroki poznania siebie, przyjrzeniu się emocjom – wyciszenie i ustalenie drogi,  ustalenie intencji uleczenia duszy i emocji i myśli. Chłonięcie zapachów, smaków Marrakeszu. Opowieści o Maroku, miłości, życiu tutaj i bezpieczeństwie.

Dzień 2

Śniadanie
Powitanie nowego dnia i rytuał słońca.
To dzień, kiedy przeprawiamy się przez najwyższe góry Maroka czyli Atlas. Góry kolorowe jak dywany, które tkają kobiety, jak ich życie tutaj – po drodze opowieści o kulturze Berberów.

A potem zmienimy krajobraz i znajdziemy się na ….księżycu 🙂 czyli przekroczymy przełęcz wulkanicznych gór, aby zjechać do małego miasteczka w sercu gaju palmowego, gdzie jeszcze 100 lat temu zatrzymywały się karawany objuczone towarem. Ludzie tutaj mieszkają w domach z gliny, które wyglądają jak zamki z wieżyczkami.
Będziemy w takim zamku spać! Wyobraź sobie szumiący gaj palmowy, a pośrodku kameralny hotelik w stylu takiej własnie „kazby”, ze smakiem udekorowany…
Jedzenie na zamówienie, czyste – ekologiczne, lokalne pokazujące cała gamę nowych smaków.

Warsztaty
Po zakwaterowaniu w gaju palmowym… wyciszenie – warsztaty – jak funkcjonujemy, jak podejmujemy decyzje, kim jesteśmy, skąd się biorą nasze problemy i reakcje na nie.
Medytacja serca – zmiana kierunku i energii życia.

Dzień 3

Po śniadaniu przeprawa najstarszym szlakiem transsaharyjskim wzdłuż koryta rzeki Draa . Zielona dolina i metaliczno połyskujące góry w oddali o fantazyjnych kształtach.
Zycie tutaj toczy się swoim rytmem , jak za dotknięciem czarodziejskiej różki przeniesiemy się w czasie, w rejony, gdzie nie samochód jest głównym środkiem transportu, a osiołek i muł, gdzie ludzie żyją w domach z gliny i uprawiają tradycyjnie swoje poletka w oazie, gdzie mają głęboki szacunek i kontakt z Matką Ziemią. W połączeniu z warsztatami, przejazd przez te miejsca, pozwoli nam zdać sobie sprawę, jak bardzo jesteśmy zniewoleni przez cywilizację i odcięci od własnego źródła mocy.
Będziemy mieli okazję zobaczyć, jak wygląda taki zwykły dom i jak żyją tu ludzie.
A potem doświadczymy uczucia, że pustka może być piękna czyli wjedziemy na Saharę i pokonując 2 godzinny „off road” dawną trasą Paryż – Dakar dotrzemy do naszego obozowiska, pięknie usytuowanego przy ciągnących się w nieskończoność ogromnych wydmach piaskowych, z których to będziemy podziwiać zachód słońca…

Kolacja przygotowana przez nomadów. Potem porwie nas muzyka wolności ludzi pustyni.

Warsztaty 
Czym jest wolność? Jak ją kreować? jakie są pułapki w tej drodze. Medytacja wolności – pustyni, połączenie z wiatrem słońcem i ziemią.
Odkodowywanie przeszłości – nauka życia w tu i teraz oraz zmieniania energii i emocji przy zachodzie słońca. Późnym wieczorem opowieści o życiu ludzi tutaj, którzy w oczach mają gwiazdy.

Dzień 4

Po przebudzeniu rytuał słońca, krótka medytacja „wybór bycia”.

Po śniadaniu zagłębimy się dalej w Saharę. Będzie to 3 godzinny „off road”, a krajobraz będzie się zmieniał jak w kalejdoskopie… Przeprawimy się przez koryto wyschniętej rzeki, słone, suche i płaskie tereny dawnego jeziora, czarną i połyskująca hamadę, czyli pustynię kamienistą.
Okaże się, że czas jest pojęciem bardzo umownym, a nuda tutaj jest nieznana…
Zatrzymamy się w miasteczku, do którego zjeżdżają wszyscy rajdowcy. Potem udamy się do wioski świętych – ich groby tutaj są odwiedzane przez kobiety, które maja zwyczaj prosić o jakiś dar… coś dobrego.
Będziemy się w tym dniu również uczyć wdzięczności, za wszystkie dary, które mamy, a których nie jesteśmy świadomi. Popłynie przez nas rzeka bogactwa.

Na nocleg zatrzymamy się w wiosce, przez którą dawniej biegł szlak solny i wielbłądy objuczone towarem zatrzymywały się tutaj na spoczynek .
Miejsce na wskroś magiczne…

Warsztaty
Wdzięczność – dlaczego jest ważna i jaki udział bierze w naszym rozwoju i życiu. Medytacja wdzięczności – kamyczki wdzięczności.

Dzień 5

Poranne powitanie dnia i nauka wybierania kierunku naszych myśli.

Żegnamy się z Afryką kontynentalną i udajemy się nad Ocean. Zbliżymy się do najstarszych gór Maroka, czyli Anty Atlasu, i na nocleg zatrzymamy nad samym oceanem niedaleko wioski rybackiej, w pięknym hoteliku na wzgórzu. Kolory które będą dominować do biel i błękit. Zapach wody i szum fal….
tu nastąpi harmonijne wyciszenie. 
Kolacja to ryby i owoce morza.

Warsztaty
Ocean i wolność – medytacja układania przyszłości – wolność,
kochanie samego siebie, bycie w tu i teraz – praca na emocjach, które niesiemy przez życie – uwalnianie.
Nocna kąpiel w oceanie – uwolnienie od starych wzorców i emocji.

Dzień 6

Powitanie nowego dnia i radość bycia tu i teraz.
Dzień, kiedy ciało w pełnym kontakcie z naturą wypoczywa baraszkując z falami Oceanu, ciepłym piaskiem, zapachami wody i ziemi. W tej pięknej okolicy z dzikimi plażami, cudami natury, jak wielkie czerwone łuki wpadające do błękitnego Oceanu, światłem podkreślającym kolory i słońcem… to wszystko sprawia, że umysł odpoczywa, a zmysły się zaostrzają.

Warsztaty 
Spacer świadomości po plaży, medytacja miłości i wdzięczności
pełnej akceptacji tu i teraz – warsztaty świadomości i pewności siebie.

Dzień 7

Wyruszamy do Marrakeszu! Zakwaterowanie w nowej części miasta w wygodnie usytuowanym hotelu, a po południu wycieczka na spotkanie ducha starego miasta – medyny.
Dzień spontaniczności i radości bycia w czerwonym mieście. Po naszej transformującej podróży, nasze zmysły zostaną pobudzone ze zwielokrotnioną siłą, przez kolory, zapachy, dźwięki, które oferuje wiecznie tętniący życiem Marrakesz!! Tu połączymy duchowość z życiem materialnym.

Dzień 8

Śniadanie w hotelu i czas wolny do wylotu, transfer na lotnisko.

Warsztaty
Rano podczas śniadania: podsumowanie, wnioski z pobytu: wyznaczanie sobie celi po powrocie.

Termin warsztatów: 10-17.05.2020

Koszt warsztatów: 1280 euro za osobę *

Podana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art 66 par. 1 kodeksu cywilnego.

Co zawiera cena?

Co należy doliczyć do ceny

Ważne informacje organizacyjne

  • to nie jest oferta w rozumieniu kodeksu cywilnego, stanowi zaproszenie do zawarcia umowy
  • warunkiem realizacji warsztatów w podanym terminie jest zgłoszenie się 8 chętnych osób do 10.04.2020
  •  15.04.2020 otrzymasz maila z potwierdzeniem terminu wyjazdu oraz umową
  • umowę należy podpisać i odesłać jej skan
  • do 15.04.2020 należy wpłacić zaliczkę w wysokości 10% na podane w umowie konto 
  • kupić bilet lotniczy – linie wizz air https://wizzair.com/pl-pl#/ Warszawa Chopin – Marrakesz na termin 1 – 8 Marca
  • kupić ubezpieczenie typu Travel

Martyna Łukasiak

Wszelkie informacje na temat Maroko, wszelkich spraw organizacyjnych dotyczących samego wyjazdu i pobytu.