Czego najbardziej boją się turyści latem w Agadirze?

Dbaba! czyli mgły. 🙂

Post krótki ale na czasie. Zbliża się lato. W Agadirze też. Po czym je poznać? No właśnie …po ilości mgły nad Oceanem..

W tym roku, decyzje tych co sprawują „władzę” zakpiły sobie z tych, którzy lubią wypoczywać nad Oceanem chociażby w Agadirze. Pewno nie zabraknie tubylców, jak co roku, którzy właśnie z racji tych kojących ciało mgieł, zmierzają z dusznych rejonów Maroka nad Atlantyk aby odpocząć od upałów.

Agadir słynie z mgieł – jest to pewna atrakcja turystyczna. Oczywiście, nie jest dostępna cały rok. Aby nad Waszymi głowami wisiała orzeźwiająca „dbaba” musi być spora różnica w temp . Im cieplej w głębi lądu tym więcej mgieł nad pasmem wody . A usytuowanie Agadiru w dolinie rzeki Sus, sprzyja !

Takie piękne słowo jak „dbaba” przesłania często cały turystyczny świat w Agadirze . Oblepia, obłapia , obkleja. Wnosi piękną tajemnicę w okoliczny krajobraz. Na pewno nie nudny! Migocący w oparach mgły z promykami słońca.

Ale nie warto się jej bać! Dobra „dbaba” nie jest zła, szczególnie gdy 5 km dalej od strefy turystycznej wybrzeża , słonce praży bezlitośnie. Ci co wracają z głębi lądu, widząc nadmorską „dbaba” robią: ufff, nareszcie jest czym oddychać!

Obecnie, podróże stają się czymś wyszukanym! Z utęsknieniem wyczekiwanym. I dobrze, będziemy mogli bardziej docenić, iż mamy taką możliwość aby zanurzyć się w mglistym i letnim klimacie Oceanu. Pobawić się z ta „dbaba” w chowanego!

2 komentarze do “Czego najbardziej boją się turyści latem w Agadirze?”

Dodaj komentarz