Gry i zabawy towarzyskie

Godzina 20.30 . Do zachodu słońca zostało 15 minut . Alicja siedzi na murku na promenadzie w Agadirze i obserwuje jak policja wyłapuje tych którzy nie zeszli z plaży. Bo warto wiedzieć, że obecnie plaże w Agadirze i okolicy są czynne do godziny 20.00 . Powód? Do 20 .00 nie ma zagrożenia dla zdrowia mieszkańców. Po 20.00 jest zagrożenie. Jakie? Nie wiadomo. Może aż WHO zrobi nowe testy?

Anioł z lewego ramienia trzęsie się ze śmiechu, jak całe rodziny w popłochu chowają swoje bebety i posłusznie schodzą z plaży.

Anioł z prawego łapie się za głowię i lamentuje : Nie mogę na to patrzeć jak traktuje się ludzi.

Ha ha ha! Teraz ja się uśmiałam – daj spokój, każdy żyje wedle tego co ma w głowie, jak oni chcą uciekać przed policją to uciekają. Poza tym nie nadawaj temu żadnego znaczenia, po co się zajmować jakąś zabawą w której po pierwsze nie bierzesz udziału, pod drugie nie znasz reguł , po trzecie nawet jakby nam ktoś je przedstawił, to i tak ich nie możemy zmienić bo nie należymy do współtwórców zabawy. Do pomysłodawców.

Alicja zapomniała już w ferworze codziennych zajęć, że jest coś takiego jak „stan zagrożenia zdrowia” utworzony i ogłoszony przez rządy. Taka zabawa w ciuciubabkę 🙂 Tylko, że jak widać nie wszyscy się dobrze bawią. Dlatego warto wiedzieć, że w praktyce większość przepisów działa tak :

 • możesz się swobodnie przemieszczać z Agadiru do Marrakeszu nawet jak jest dalej w strefie zamkniętej i z Marrakeszu też tylko trzeba wiedzieć jak 🙂 i chcieć 🙂
 • nie ma obowiązku skanowania kart menu w resto , każda resto ma zwykłe karty, tylko trzeba o nie poprosić.
 • nie masz obowiązku niszczenia sobie rąk środkami dezynfekującymi , wystarczy zapytać o łazienkę i umyć ręce
 • nie masz obowiązku chodzenia w maseczkach, w wręcz w takich gorących miastach jak np Marrakesz powinien być zakaz , bo ludzie dopiero zaczną przez nie chorować, ale niestety świadomość większości jest bardzo niska.
 • nikt Ci nie musi przykładać pistoletu do czoła, na co zapanowała moda w Maroku, jak nie możesz uniknąć mierzenia temperatury. wystarczy że dasz dłoń do pomiaru. Możesz przez to czuć sie bardziej jak człowiek.

Tak naprawdę nie muszę Ci o tym pisać, ani o niczym innym, jak np to że: hotele dalej są zamknięte, bary nie funkcjonują, restauracje tylko niektóre wróciły do pracy i tylko te których stać na spełnienie wszystkich warunków narzuconych przez rząd a związanych z wymysłem pandemii.

Nie muszę Ci pisać o niczym bo i tak nie masz szans aby przyjechać do Maroka . Zostało zamknięte na kolejny miesiąc, gdyż liczba zmarłych zwiększyła się o 20 osób . Zmarłych na choroby współistniejące, I na podstawie testów ustanowionych przez WHO , odkryto nowe „siedliska” zarazy :), które to testy, jak wiemy nie są ukierunkowane na wykrywanie TEGO wirusa.

Maroko zawsze lubiło podkreślać swoją inność. Rządy idą dalej zaparte, jak dzieci. Chcesz się z nimi bawić proszę bardzo oto nowa zabawa : 15 lipca rząd podstawia państwowe samoloty i jak zapłacisz za bilet i zrobisz sobie testy za 150 euro, przeskanują Cię na wstecz i będziesz mógł wrócić do domu jak jesteś rezydentem Maroka lub chcesz się z tego Maroka wydostać. Lud się godzi. Zabawa trwa na całego

A ja Wam podsyłam pomysły jak można inaczej i bez uszczerbku na zdrowiu dobrze spożytkować te 150 euro, nie wylecieć i nie finansować zabawy rządzących.

 • wynająć samochód z pojechać na romantyczny wieczór do rybackiej woski Mirleft , spędzić noc w apartamencie z bajkowym widokiem.
 • kupić kilka 20 kg worków karmy dla bezpańskich psów. Jeden kosztuje 30 euro
 • wysterylizować dwie psie suczki aby mogły godnie żyć dalej na ulicy
 • zjeść 3 znakomite kolacje z przyjaciółka i lux winem w restauracji
 • kupić kilka butelek bardzo dobrego marokańskiego wina
 • kupić sobie sukienkę w marokańskim butiku
 • iść na 2 seanse SPA

Jest w czym wybierać a że Maroko jest duże, ma 711 tyś km 2. Można skorzystać z „zamknięcia” granic i być wszędzie i odkrywać to co zawsze było odkładane na potem. Tak, że czasu nam nie starczy….

2 komentarze do “Gry i zabawy towarzyskie”

Dodaj komentarz