Szef Kuchni Marokańskiej poleca:

TYDZIEŃ
WOLNEGO W EGZOTYCZNYM MAROKO!
Odczuwasz
kryzys? Weź tydzień wolnego i wzmocnij siły witalne w zmysłowej
atmosferze Maroka! Wspaniały odpoczynek ze smakami Maroka ( warsztaty kulinarne  u Berbera plus wyprawa w egzotyczne zakątki Maroka ( Góry Anty Atlas, Atlantyk, Sahara) Najbliższe terminy :
Luty:
05.02 – 12.02.2016 
04.03 – 11.03.2016
11.03 –  18.03.2016 
(pozostałe
terminy do uzgodnienia, program z ceną posyłam na maila: martyna@martinitiours.pl lub uzgadniam telefonicznie 00212/610239199 ) 

A dzisiaj szef kuchni marokańskiej poleca „tajin z ryb”

1. Trag rybny – wybieramy rybę która jest dobra do duszenia, nie ma małych ości i mięso odchodzi i „łamie” się ze smakiem / kilka do wyboru / , kroimy na dzwonki.
2. Warzywa: im suchsza ryba tym więcej cebuli
3. Zioła świeże i suszone mieszkanki ziołowe ( nauka doboru ziół zawsze na moich warsztatach kulinarnych) 
4. Pamiętajmy iż ostre przyprawy dodajmy tylko wtedy jak ryba jest mało wyraźna w smaku :), to samo dotyczy „wyraźnych smaków” jak np cytryna
5. Podlewamy wodą i oliwą, ewentualnie jak mamy to możemy podlewać białym winem ( ale nie do wszystkich ryb wlewany wino 🙂 ) 

Oto efekt :
Potrawa dla wszystkich, nie zawiera glutenu ani żadnych ulepszaczy smaków za wyjątkiem naturalnych takich jak: ostra papryka i cytryny. Potrawa dobra na  zimowe dni. Poprzez odpowiednio dobrane przyprawy i czas duszenia 1 godzina i 10 minut sprawa iż potrawa „stawia na nogi” gdyż za oknem chłodno.  Kolejność dodawania przypraw również jest bardzo ważna ,zgodnie z cyklem 5 przemian . 


Dodaj komentarz