Zima w Agadirze

Grudzień i styczeń to najzimniejsze miesiące w Maroku.
Zima, najłagodniejsze swe oblicze przyjmuje nad Atlantykiem, gdzie w Agadirze słonko ogrzewa jak nakręcony piec, zazwyczaj max do  22 C …ale takie błogie ciepło czujesz tylko gdy siedzisz w tych złociście żółtych promykach słoneczka.
Trochę gorzej jest gdy znajdziesz się w cieniu, bo od razu przeszywa Cię lodowaty wiatr, a już tragicznie jest w nocy, gdy temp spada do 8C. Pieca ani kaloryfera w betonowych mieszkaniach marokańskich nie uświadczysz. No cóż, ponoć chłód konserwuje, i tego się trzymam, kiedy zakładam wieczorem w domu czapkę i rękawiczki.
Pytanie czy warto przyjechać własnie zimą?
Tak ! Poza temperaturą nocą wakacje zimą w Maroku mają same plusy. Zabieram Was zatem na spacer po okolicy Agadiru.
Zacznijmy od plaży, zaledwie parę km za miastem Agadir, tylko zimą znajdziesz dziki plażowy raj! Zatem jeśli lubisz biegać na bosaka po wodzie i śpiewać w wniebogłosy to zrób to własnie teraz, bo i tak nikt cię nie usłyszy:) Najwyżej spłoszysz mewy 🙂 Polecam takie plażowe terapie wszystkim, którzy muszą zawsze być mili i stonowani na co dzień w pracy 🙂

Lubisz poznawać nowe smaki na wakacjach, nie ma lepszego miesiąca niż zima na warsztaty kulinarne i dzikie pikniki w fantastycznych miejscach. 
Gdzie możesz do woli kontemplować i smaki i otoczenie 🙂

A po małej sjeście pod starym drzewem arganowym,  gdzie jesteś sam na sam z natura, warto o zachodzie słońca nabrać energii z wody i siły z mini jogi 🙂

No powiedz, czyż nie fajna ta zima nad Atlantykiem ?
Układam programy wakacyjne  pod klienta, na tydzień, lub na jeden dzień. Napisz: martyna@martinitours.com

Dodaj komentarz